Please download Java(tm).

Σύλλογος Γονέων

Ανακοινώσεις Σχολείου

ΑΡΧΙΚΗ ΣΕΛΙΔΑ

• Πίνακες με θέμα το κρασί

• Το κρασί και το αμπέλι στη Νεελληνική Λογοτεχνία (pps)

• Αμφορέας(doc)

• Στάμνος(doc)

• Κρασί - Άμπελος(doc)

• Αγγεία Κρασιού(doc)

• Κρασί και θρησκεία(doc)

• Ιστορία της Αμπέλου(doc)

• Κρασί προσέγγιση μέσω των φυσικών επιστημών(pps)
    Συμμετέχει επίσης στο πρόγραμμα eTwinning και έχει αδελφοποιηθεί με σχολείο της Ιταλίας και της Κύπρου. Για τη συνεργασία του με την Ιταλία βραβεύτηκε με το eTwinning label.
    Το 2007 βραβεύτηκε με την Ετικέτα Ποιότητας του eTwinning για το έργο: History of wine and its culture (συνεργασία του Γυμνασίου Κριεζών με το Liceo Scientifico «Pitagora» Italia) και βραβεύτηκε με την Ετικέτα Ποιότητας του eTwinninig για το έργο: ΙΣΤΟΡΙΑ ΤΟΥ ΚΡΑΣΙΟΥ (συνεργασία του Γυμνασίου Κριεζών με το Γυμνάσιο Λατσιών Λευκωσίας της Κύπρου).
    Στις 30-3-2007, στο χώρο του σχολείου μας πραγματοποιήθηκε κοινή εκδήλωση του Γυμνασίου Κριεζών και του Γυμνασίου Λατσιών Λευκωσίας. Τα δύο σχολεία παρουσίασαν την κοινή εκπαιδευτική εργασία τους στην οποία απονεμήθηκε βραβείο ποιότητας από την Εθνική Ελληνική και Κυπριακή Υπηρεσία Υποστήριξης μέσω του προγράμματος eTwinning, το οποίο δίνει την ευκαιρία στους μαθητές και εκπαιδευτικούς της Ευρώπης να μάθουν συνεργατικά, να μοιραστούν τις απόψεις τους, να δημιουργήσουν καινούργιες φιλίες, να αποκομίσουν παιδαγωγικά, κοινωνικά και πολιτιστικά οφέλη και τα σχολεία και οι δήμοι στους οποίους ανήκουν.
    (Φωτογραφίες 01,02,03,04,05,06)

Στο Γυμνάσιο Κριεζών έχει απονεμηθεί Πανελλήνιο Βραβείο για το Πρόγραμμα :
    "Άνοιξη της Ευρώπης 2005"
    (Φωτογραφίες
    01,02,03)
    και 1ο Πανελλήνιο Βραβείο για το πρόγραμμα :
    "Άνοιξη της Ευρώπης 2006"

(Φωτογραφίες
    01)
    .

Απονομή βραβείου "Άνοιξη της Ευρώπης 2006" Απονομή βραβείου "Άνοιξη της Ευρώπης 2006"

Email:   mail@gym-kriez.eyv.sch.gr