Please download Java(tm).

•   2 ΒΡΑΒΕΥΣΕΙΣ ΓΙΑ ΤΟ ΓΥΜΝΑΣΙΟ ΚΡΙΕΖΩΝ

• Ευρωπαϊκό βραβείο καλλίτερης συμμετοχής σε διαγωνισμό ευρωπαϊκών σχολείων για την «Άνοιξη της Ευρώπης 2008»

2 βραβεύσεις για το Γυμνάσιο Κριεζών.

1η βράβευση

Στις 2 Ιουλίου στις Βρυξέλες, η κριτική επιτροπή που αποτελείτο από ειδικούς στον τομέα της παιδαγωγικής , της τέχνης και των ΤΠΕ , αξιολόγησαν τα έργα με βάση πολλά κριτήρια ,όπως η δημιουργικότητα , η πρωτοτυπία και η ποιότητα των συνεισφορών και στις 30 Σεπτεμβρίου επέλεξαν τους νικητές ανάμεσα σε 1978 συμμετοχές ευρωπαϊκών σχολείων.

Το Γυμνάσιο Κριεζών ήταν το ένα από τα δύο Ελληνικά σχολεία που βραβεύτηκαν από την  ευρωπαϊκή επιτροπή και τίμησε τη χώρα μας στο μεγάλο αυτό διαγωνισμό σχολείων δευτ/θμιας εκπαίδευσης .

2η βράβευση

Σεπτέμβριος 2008 :

Το σχολείο μας πήρε την ευρωπαϊκή ετικέτα ποιότητας για το έργο του « Η ιστορία του κρασιού ».

Email:   mail@gym-kriez.eyv.sch.gr